Výcvikové kurzy

Výcvikové kurzy jsou určené pro plemena ohařů.

U mladých psů je výcvik, zejména na jaře, zaměřen na rozvíjení vrozených vlastností, výcvik poslušnosti a vedení v poli, vše v rozsahu zkušebního řádu pro ZV (zkoušky vloh). Lze začít i s výcvikem přinášení a dovoluje-li to již počasí, tak i s prací na vodě.

Dále se věnujeme přípravě ohařů na PZ (podzimní zkoušky), SZVP (speciální zkoušky z vodní práce), LZ (lesní zkoušky) a VZ (všestranné zkoušky). Jedná se o výcvik nových disciplin v terénu, opakování základů výcviku a nedílnou součástí je i výklad zkušebních řádů a konzultace týkající se jak zkušebních řádů, tak zejména faktického výkonu cvičeného psa.

Pro výcvikové kurzy jsou zde k dispozici kvalitní tréninkové terény. Intenzita výcviku je přizpůsobována konkrétnímu psu, ale cvičí se raději více, než méně! :)

Individuální přístup je zajištěn již tím, že kurz je maximálně pro čtyři ohaře a jejich páníky. Vybíráme k sobě do kurzu psy na pokud možno stejné výcvikové úrovni, abychom se mohli věnovat stejným disciplínám u všech!

Pro potřeby výcviku aportů jsou zde k dispozici atrapy i dostatek ulovené zvěře (bažant, kachna, zajíc, králík, liška).

K výcviku psů na pobarvené stopě máme vždy připravenou vepřovou krev a atrapu imitující srnčí kus na konci stopy.

Klid po výstřelu je ověřován střelbou z plynové pistole a brokovnice.

Psíci si u nás mohou také individuálně, v jakémkoli termínu, splnit jarní svod.

Pro informaci, kdo se Vám bude věnovat, klikněte sem

.

Ubytování

K ubytování je dobré využít našeho bytu pro hosty, abychom byli v kontaktu a dobře koordinovali dvě až tři výcvikové lekce během dne. V hostovském bytě jsou dva pokoje, chodba, kuchyň, sprchový kout a samostatné WC. Kuchyň je vybavená rádiem, ledničkou, rychlovarnou konvicí, vařičem, nádobím a příbory, koši na třídění odpadu, zkrátka vším pro běžný provoz. :) V pokojích jsou elektrické zásuvky, připojení na internet a dále jsou zařízeny stolem , dvěma židlemi, dvěma postelemi s peřinou a polštářem. Samozřejmostí je vždy čisté ložní prádlo. K dispozici jsou ručníky, utěrky, mýdlo, záchodový papír, atd... Ubytování v hostovském bytě je v ceně kurzu!

               

Dále je možné využít ubytování v obci Chroustovice (cca 2,5 km) v restauraci Grand nebo v obci Luže (cca 7,0 km) v hotelu Vídeň.

Stravování

Během již proběhnuvších kurzů se zažilo pořídit snídaně a večeře z vlastních zásob a na oběd vyrazit do restaurace Grand v Chroustovicích nebo restaurace Vídeň v Luži, kde je nabídka čtyř hotovkových jídel denně + minutky, vše za velmi příznivé ceny. Možnost nákupu potravin je taktéž v Chroustovicích nebo Luži.

Cena kurzu

Ceny jsou myšleny za jednoho psa k výcviku a jednoho člověka. :) Příjezdy ideálně večer před dnem nástupu kurzu, aby se dalo již dopoledne trénovat.

týden (nebo jakýchkoli 7 dní) 6.000 CZK

3 dny 3.000 CZK

víkend (pátek večer až neděle, nebo 2 dny) 2.500 CZK

1 den (večer příjezd, druhý den večer odjezd) 1.500 CZK

Vše ostatní dle individuální domluvy!

Zpět na hlavní stránku